ارتقاء سطح کیفی آموزش مداوم در دستور کار قرار گرفته است
مدیر کل آموزش مداوم جامعه پزشکی وزارت بهداشت ضمن ارائه گزارش عملکرد ۱۶ ماهه اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی گفت: تلاش کردیم تا با تعدد و تنوع در برنامه های آموزش مداوم و بهبود کیفیت برنامه ها متناسب با گروه های هدف، نیازهای جامعه را مرتفع سازیم.

به گزارش ایسنا، دکتر بهنام ثبوتی مدیر کل آموزش مداوم جامعه پزشکی وزارت بهداشت در نشست هم اندیشی دبیران و کارشناسان آموزش مداوم دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور ضمن ارائه گزارش عملکرد ۱۶ ماهه اخیر گفت: بازنگری و به روز رسانی آیین نامه های اداره کل آموزش مداوم انجام شده و نظارت بر اجرای برنامه های مجازی و حضوری افزایش یافته تا با کیفیت بهتری انجام شود و با همکاری شبکه سلامت و رسانه ملی برنامه‌های خوبی در این راستا تهیه و تدوین شده است.

وی گفت: درگاه الکترونیکی آموزش مداوم، تقویت و گزینه های امنیتی آن تشدید شده و متنوع شدن برنامه‌ها، جلب نظر مخاطبان را در پی داشته است.

دکتر ثبوتی خاطرنشان‌کرد: سامانه های آموزش مداوم نیز تقویت شده و طبق هماهنگی با سازمان نظام پزشکی، فرصت کرونایی تا سال ۱۴۰۱ تمدید گردید؛ همچنین با حمایت‌های معاونت آموزشی در جهت تکریم مشمولین بالای ۷۵ سال، امتیاز این افراد به شرط شرکت در جلسات حضوری به ۶۰ درصد تغییر پیدا کرد.

مدیر کل آموزش مداوم جامعه پزشکی وزارت بهداشت افزود: بازنگری گواهینامه نهایی آموزش مداوم انجام و ابلاغ شد و هدف ما این است که کیفیت برنامه ها با نظارت بر انتخاب دبیر علمی و گروه‌های هدف به دقت رصدشود.

وی یادآور شد حدود ۸۳ برنامه اعتباربخشی شده و هدف ما تفویض اختیار به دانشگاه‌ها است و تلاش شده با معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت و سازمان‌های نظام پزشکی و انتقال خون تعامل مطلوبی داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر ثبوتی با اشاره به سی و پنجمین شورای عالی آموزش مداوم تصریح کرد: با توجه به مصوبات جلسه مذکور مقرر گردید تعرفه‌ها با توجه به شرایط اقتصادی جامعه به مبالغ واقعی نزدیک‌تر شوند و بین‌المللی‌سازی آموزش مداوم که برنامه نوینی است با همکاری اداره کل بین الملل وزارت بهداشت انجام گردد تا آموزش پزشکی‌کشوربه‌کشورهای‌ همسایه‌تسری‌یابد.

مدیر کل آموزش مداوم جامعه پزشکی وزارت بهداشت در پایان یادآورشد: ساماندهی پرداخت و افزایش حق الزحمه و ایجاد جذابیت برای سخنرانان و اعضای هیات علمی با ارائه پیشنهاد تهیه شده جهت تصویب در هیئت امنا وزارت متبوع از دیگر مصوبات سی و پنجمین جلسه شورای عالی آموزش مداوم بود و تدوین برنامه جهت ارتقا و ترفیع اعضای هیات علمی در بازنگری آیین نامه اعضای هیات علمی با همکاری امور هیات علمی وزارت بهداشت در حال انجام است.

انتهای پیامرهاوبکو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *